За първи път от началото на войната в Украйна 14 жени и деца успяха да изкарат спокойна нощ. Многолюдното семейство пристигна от Одеса в Кърджали, благодарение помощта на Радио Кърджали и Областния координационен център. То вече е настанено в един от градските хотели и се чувства много добре. Очаква се близките дни някои от жените да започнат работа.
Ето какво каза 24-годишната Валерия пред репортера на Радио Кърджали Гинка Динчева, която проследи пътя на семейството.
„Благодаря, че ни приехте. Всичко е много организирано. Поискахме да бъдем в Кърджали, защото разбрахме, че тук приемат много добре украинските бежанци. Усетихме много топлина“.


