Областният управител Никола Чанев посрещна първия учебен ден в новооткритата сграда на най-голямото основно училище в Кърджали ОУ „Св.св. Кирил и Методий“. „От утре класните стаи отново ще оживеят с трепета на младостта, на обновлението, на жаждата за знания, творчество и предизвикателства. На вас, деца, пожелавам да намерите отговори на всички свои въпроси, да опознаете света и да усъвършенствате себе си. Бъдете неуморни търсачи на истината и нека вярата и стремежът към откривателство бъдат най-верните ви съюзници. Вас, учители, поздравявам за неуморния ви труд, за търпението и усърдието, с които откривате и насърчавате младите таланти! Бъдете здрави, сърцати, творете добри дела и се усмихвайте повече! Нека днешният 15 септември остане незабравим за вас! Нека бъдат такива и всички следващи учебни дни – уютни, съдържателни, любопитни, зареждащи. Разгадавайте тайните на вселената с любов и упоритост, разказвайте истории, променяйте настоящето, поставяйте си високи цели и ги преодолявайте с лекота!, пожела Чанев.








