Кърджали почете Светите братя Кирил и Методий

В деня на буквите, най-светлия български празник, областният управител Никола Чанев  участва в общоградското честване на светите братя Кирил и Методий и тяхното велико книжовно дело. Той се включи в традиционното ученическо шествие и присъства на тържественото награждаване на изявени ученици от община Кърджали. 24 май е символ на колективната ни памет и национална идентичност. Слава на първоучителите, бащи на изящната българска словесност и на славянската писменост!